Někteří obyvatelé Tichomořských ostrovů mají DNA, která není spojena s žádným známým lidským předkem

Někteří obyvatelé Tichomořských ostrovů mají DNA, která není spojena s žádným známým lidským předkem.

Málo kdo z nás ví, že ostrovy v Jižním Tichomoří patří mezi jedny z nejvíce odlehlých a jedinečných míst na světě. Nová studie ovšem odhaluje, jak jedinečné této ostrovy skutečně jsou.

Podle zpráv z University of Texas MD Anderson Cancer Center v Houstonu vědci objevili stopy DNA dosud neznámého vyhynulého hominida (čeleď primátů). Tito hominidé údajně žili na území Melanésie, v oblasti nacházející se severovýchodně od Austrálie, která zahrnuje okolní ostrovy Papua-Nové Guinei.

Z počítačové analýzy vyplývá, že vzorek DNA nesouhlasí a ani nenáleží žádnému předkovy na naší planetě. Jednoduše řečeno nebylo možné určit předka lidí, kteří vzorek této DNA vlastní.

Archeologové našli mnoho zkamenělin a fosílií díky kterým získali vzorky DNA náležející Neandrtálcům, Denisovanům, hominidům a jiným předchůdcům a předkům dnešní populace.
Ovšem DNA které objevily vědci na University of Texas MD Anderson Cancer Center se s žádnou jinou DNA neshoduje. Díky tomu objevili nový druh naší dřívější “populace” a dřívějších předků. Může se údajně jednat o druh, který má představovat tehdejší “bratrance” neandrtálců.

Výzkumník Ryan Bohlender se k tomuto faktu vyjádřil následně “Objevili jsme nový druh tehdejších předků kteří na této planetě žili. Lidská historie je tedy mnohem složitější, než jsme si všichni mysleli”.


Diskuze
Článek napsal: Nex
Přidáno:
Čtenáři nejvíce čtou
Příspěvky z Instagramu